Alergia na kurz to drugi, jeśli chodzi o częstość występowania obok alergii na pyłki rodzaj alergii, a jej objawy chorzy odczuwają przez cały rok. Osoby uczulone walczą z alergenami na różne sposoby – głównymi zalecenia lekarzy alergologów jest usunięcie przedmiotów gromadzących kurz, takich jak dywany, bibeloty, książki, rezygnacja z firan i zasłon, częste pranie pościeli, stosowania pokrowców barierowych.

spray AllergoffCzęsto stosowanym sposobem na redukcję alergenów jest mrożenie przedmiotów lub wystawianie ich na słońce, ale uwaga, nie wszyscy wiedzą, że jest to sposób na redukcję populacji roztoczy – niestety bez wpływu na neutralizację szkodliwych alergenów białkowych.

Nasilenie objawów alergii na kurz chorzy szczególnie silenie odczuwają jesienią oraz zimą, gdy mieszkania są rzadziej wietrzone. Wraz z nastaniem wiosny przez okna do mieszkań dostają się liczne alergeny sezonowe, dlatego stosowanie skutecznego środka wiążącego drobiny kurzu oraz neutralizującego alergeny, takim jak Allergoff spray jest całorocznym zaleceniem dla osób cierpiącym na alergię na kurz. Dzięki tego typu preparatom – u osób uczulonych zmniejszają się objawy alergii, poprawia samopoczucie i zmniejsza się ryzyko postępu choroby ( tzw. marszu alergicznego). Stosowanie sprayu na roztocza Allergoff może uchronić przed rozwojem alergii na kurz, coraz częściej zdarzają się bowiem epizody pojawienia się objawów alergiczny u osób dorosłych, które nigdy wcześniej nie miały kłopotów z alergią.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *