Alergia na roztocza to jedna z najbardziej powszechnych alergii, ilość chorych wzrasta z roku na rok. Rozwiązaniem poszukiwanym przez osoby uczulone są preparaty na roztocza, które ograniczają ilość drażniących substancji w otoczeniu osoby uczulonej. Idealny preparat na roztocze powinien być bezpieczny, skuteczny i nie powinien stanowić zagrożenia dla zdrowia. Należy tu zdecydowanie unikać środków sklasyfikowanych jako biobójcze, a poszukiwać rozwiązań atestowanych, najlepiej przez Polski Zakład Higieny.

Godne uwagi i zaufania są środki dostępne w aptekach. Przed zakupem środka za roztocze warto zapoznać się z instrukcją jego stosowania, nienależyte użycie może wpłynąć na skuteczność zabiegu. Miejsce gdzie populacja roztoczy jest największa są materace w łóżkach oraz miejsca do spania. Mają one tu optymalne warunki dla rozwoju i namnażania się – odpowiednia wilgotność, temperaturę oraz pożywienie, którym jest złuszczony naskórek ludzki. Wielkość populacji roztoczy w przeciętnym materacu sięga 1 mln.

Duża ilość roztoczy znajduje się również w tapicerowanych meblach, fotelach samochodowych, dywanach i pluszowych zabawkach. Szukając skutecznego środka na roztocze warto również zainteresować się czasem jego działania. Dobrej jakości środek działa przez parę miesięcy. Obniżenie ilości roztoczy i ich alergenów korzystnie wpływa na samopoczucie osób uczulonych i zmniejsza objawy alergii.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *